Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”

Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie” 20 września 2021

W dniach 20-24 września br. odbędzie się 15. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie” organizowana w formule online przez  Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i NASK wraz z niemiecką organizacją Klicksafe oraz Międzynarodowym Związkiem Telekomunikacyjnym. Podczas dwóch dni wykładów i trzech dni warsztatów polscy i zagraniczni eksperci omawiać będą m.in. tematykę równowagi cyfrowej w czasach pandemii, zjawisko cyberprzemocy oraz wpływ mediów społecznościowych na postrzeganie swojego ciała i prezentowanie się w sieci przez dzieci i młodzież. Do udziału w konferencji zgłosiło się już niemal cztery tysiące profesjonalistów pracujących z dziećmi.

15. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” jest największym w Polsce wydarzeniem dotyczącym kwestii zagrożeń i bezpieczeństwa online. Wykłady i panele dyskusyjne prowadzone są przez czołowych polskich i zagranicznych specjalistów. Ich adresatami są przedstawicieli instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych, administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości oraz branży internetowej.

Konferencja jest wydarzeniem online. W dniach 20-21 września odbędą się sesje plenarne nadawane na żywo ze studia w Warszawie. W dniach 22-24 września odbywać się będą sesje warsztatowe.

Organizatorami konferencji są: Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK Państwowy Instytut Badawczy i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz niemieckie konsorcjum klicksafe. Centrum jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Współorganizatorem wydarzenia jest ITU (Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny). Głównym partnerem – Fundacja Orange. Partnerami Konferencji są Google i Librus.

Więcej informacji znajduje się na portalu Fundacji Dajemy Dzieciom Silę –> TUTAJ

 

Źródło informacji i foto: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Skontaktuj się ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy!
Telefon 61 22 11 112