„Nie bądź obojętny(a), nie musi tak być!!!” – kampania profilaktyczne w Nekli

„Nie bądź obojętny(a), nie musi tak być!!!” – kampania profilaktyczne w Nekli 15 grudnia 2017

„Nie bądź obojętny(a), nie musi tak być!!!” to hasło kampanii profilaktycznej przygotowanej przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nekli.

Kampania ma zwrócić uwagę na problem przemocy domowej oraz spełnić profilaktyczną funkcję w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w gminie Nekla. W ramach kampanii plakaty z wizerunkiem Pani Joanny Moro, ucharakteryzowanej na osobę doświadczającą gorącej przemocy domowej, pojawiły się na ulicach i w instytucjach gminy Nekla.

Aktorka nie tylko jest twarzą kampanii społecznej, lecz również spotyka się z władzami gminy i przedstawicielami organizacji społecznych w Nekli.

„Głównym celem kampanii jest przerwanie milczenia i ukazanie ważności problemu przemocy” – wskazują organizatorzy. Kampania realizowana jest przy zaangażowaniu środków Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Systemie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

O kampanii opowiedziała Pani Agnieszka Janaszak – Staszak, kierowniczka Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nekli, podczas konferencji powiatowej „Powiedz STOP przemocy” we Wrześni w dniu 15 grudnia 2017r.

Skontaktuj się ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy!
Telefon 61 22 11 112