Gniezno: O przemocy wobec kobiet w Teatrze Fredry

Gniezno: O przemocy wobec kobiet w Teatrze Fredry 3 września 2020

W Teatrze Fredry w Gnieźnie obejrzeć można niezwykle poruszający i bardzo ważny spektakl „I tak nikt mi nie uwierzy”. Spektakl inspirowany jest losami Barbary Zdunk – ostatniej kobiety w Europie spalonej na stosie. Jej historia ukazuje, jak podważa się wiarygodność kobiet, zarówno w czasach procesów o czary, jak i dziś, w sprawach dotyczących gwałtów i innych seksualnych nadużyć.

W konsekwencji kobieta przestaje wierzyć w swoją opowieść. Strzępy informacji dotyczące Barbary Zdunk układają się w okrutny obraz jej krótkiego życia jako serii nadużyć i gwałtów, za które kara spotykała nie oprawców, a ich ofiarę. Przez cztery lata przed egzekucją strażnicy stręczyli Barbarę wszystkim chętnym obywatelom miasta. W więzieniu kobieta urodziła dwoje dzieci, z których jedno umarło, nie wiadomo czy z przyczyn naturalnych, czy z rąk bezsilnej oskarżonej. Im więcej spotykało ją krzywd, tym bardziej bohaterka dostosowywała się do oczekiwanego obrazu czarownicy, kobiety – podpalaczki, uwodzącej cudzych mężów, a wreszcie dzieciobójczyni, której należy się spektakularnie pozbyć.

Spektakl grany będzie 4, 5 i 6 września oraz 16 i 17 października 2020. Bardzo, bardzo mocno polecamy!!!

Bilety do kupienia są TUTAJ

Recenzje: