II Poznański Tydzień Tolerancji 16-22 listopada 2020

II Poznański Tydzień Tolerancji 16-22 listopada 2020 15 listopada 2020

Prawie 30 różnorodnych wydarzeń czeka na mieszkanki i mieszkańców stolicy Wielkopolski podczas rozpoczętego w poniedziałek II Poznańskiego Tygodnia Tolerancji. Przygotowano m.in. warsztaty, wykłady, koncert, wystawy, dyskusje i webinaria. Każde z nich pozwoli szerzej spojrzeć na aktualne problemy społeczne i dowiedzieć się czegoś o życiu ludzi innych niż my sami. Wydarzenie potrwa do niedzieli, 22 listopada.

W tym roku Miasto Poznań wraz z organizacjami pozarządowymi zrzeszonymi w Komisji Dialogu Obywatelskiego przy pełnomocniczce prezydenta ds. polityki równościowej zaprasza do wirtualnej przestrzeni wypełnionej wieloma ciekawymi wydarzeniami.

– Tydzień Tolerancji to kwintesencja Poznania, jakiego chcemy: otwartego, tolerancyjnego, przyjaznego – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – To doskonała okazja, by poznać potrzeby wszystkich mieszkańców miasta, zwłaszcza tych zagrożonych dyskryminacją. To również szansa, by promować szacunek i akceptację wobec każdego człowieka, niezależnie od jego poglądów, wyznania, wieku, płci, koloru skóry, pochodzenia czy stopnia sprawności.

KALENDARIUM II POZNAŃSKIEGO TYGODNIA TOLERANCJI

Źródło informacji: MIASTO POZNAŃ

Skontaktuj się ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy!
Telefon 61 22 11 112