Konińska szkoła jak z bajki, bez uzależnień i przemocy

Konińska szkoła jak z bajki, bez uzależnień i przemocy 5 czerwca 2017

W dniu  1 czerwca 2017r. w Koninie odbył się VIII Międzyszkolny maraton sportowy „Konińska szkoła jak z bajki, bez uzależnień i bez przemocy”,  Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi Aktywni”. Akcja połączona była z Ogólnopolskim głosem profilaktyki „Zryw wolnych serc” i Międzynarodowym Dniem Dziecka. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia bez narkotyków, alkoholu i przemocy. Początek maratonu stanowił przemarsz ulicami Konina w asyście orkiestry dętej. Następnie wszyscy uczestnicy spotkali się na Stadionie Miejskim, gdzie na czekały na nich różne atrakcje, jak np. bicie rekordu Guinnesa w tańczeniu Belgijki, pokazy grup operacyjnych. Akcja odbywała się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Źródło wiadomości i zdjęcia: PRZEGLĄD KONIŃSKI