Mocna – Centrum Siły i Wsparcia w przypadku przemocy seksualnej

Mocna – Centrum Siły i Wsparcia w przypadku przemocy seksualnej 23 lutego 2021

Mocna – Centrum Siły i Wsparcia – to projekt realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele inansowanego z Funduszy EOG. Liderką projektu jest Fundacja Preludium, która ma doświadczenie w niesieniu szeroko rozumianej pomocy psychologicznej osobom, które doświadczyły przemocy seksualnej. Mocna – Centrum Siły i Wsparcia adresowana jest do mieszkanek aglomeracji poznańskiej, które doświadczyły przemocy seksualnej. W projekcie oferuje się bezpłatne usługi psychologiczno – prawne oraz informacyjne. Odbędą się warsztaty samoobrony, zgody w relacjach intymnych oraz asertywności Wendo.

Doznane nadużycie seksualne wywiera skutki fizyczne, psychiczne oraz emocjonalne. Osoba zraniona odczuwa szok, niedowierzanie, zażenowanie, a także wstyd i poczucie winy (mimo że to wyłącznie osoba raniąca ponosi odpowiedzialność za wyrządzoną krzywdzę). Powszechne jest poczucie dezorientacji, strachu, niepokoju, rozpamiętywanie aktu przemocy. Wsparcie psychologiczne jest wtedy niezbędne, jednak nadal korzysta z niego mała liczba osób.

Jeżeli doświadczałaś przemocy seksualnej możesz skontaktiwać się z osobą pierwszego kontaktu, która uzgdonie z Toba dogodny termin konsultacji psychologicznej i/lub prawnek. Zostaną Ci udzielone wszystkie niezbędne informacje.

Wtorek: 13:00 – 17:00.

Środa: 9:00 – 13:00.

Czwartek: 14:00 – 18:00.

Piątek: 12:00 – 16: 00.

e-mail: kontakt@preludium.pro

Telefon: 570303760

Źródło informacji i foto: Fundacja Preludium

Skontaktuj się ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy!
Telefon 61 22 11 112