Okonek: Przemoc boli – pasja wyzwoli

Okonek: Przemoc boli – pasja wyzwoli 1 lipca 2018

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Okonku w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2018, Priorytet IV – Zintensyfikowanie pomocy dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych i dotkniętych przemocą w rodzinie, realizuje projekt„PRZEMOC BOLI – PASJA WYZWOLI”. Środki na realizację przedsięwzięcia pochodzą z dotacji MRPiPS oraz budżetu gminy.
Podmiotami współpracującymi z MGOPS przy realizacji projektu są:
• wychowawcy – opiekunowie Środowiskowych Grup Wsparcia dla dzieci i młodzieży;
• Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie;
• Miejsko – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
• Okoneckie Centrum Kultury;
• Ochotnicza Straż Pożarna;
Czas realizacji projektu to okres od czerwca do grudnia 2018 r., w którym zostaną podjęte zaplanowane działania projektowe skierowane do najmłodszych mieszkańców miasta i gminy Okonek.

W dniach od 15 do 19 czerwca br. zrealizowane zostało:
Działanie 1: „Przemoc odbiera moc” – warsztaty psychologiczne, których celem było m.in. przygotowanie dzieci do funkcjonowania wolnego od przemocy poprzez nauczenie ich rozwiązywania konfliktów, kontroli negatywnych emocji jak i rozróżniania zachowań akceptowanych oraz nieakceptowanych społecznie. Warsztaty prowadzone były przez psychologa, który pomógł dzieciom w kształtowaniu prawidłowego systemu wartości oraz uczył pozytywnego nastawienia do siebie oraz otoczenia. Ponadto ukazał jak należy radzić sobie w sytuacjach stresowych i niebezpiecznych oraz w jaki sposób można uniknąć niepotrzebnych konfliktów. Zajęcia zostały przeprowadzone w 10 Środowiskowych Grupach Wsparcia z miejscowości: Okonek (Grupa I i II), Brokęcino, Lotyń, Węgorzewo, Łomczewo, Lędyczek, Borucino, Pniewo i Ciosaniec. W warsztatach uczestniczyło blisko 150 dzieci.

Źródło: MGOPS OKONEK

Skontaktuj się ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy!
Telefon 61 22 11 112