Temat przemocy w rodzinie i telefony pomocowe w rapie Marty Mazurek

Temat przemocy w rodzinie i telefony pomocowe w rapie Marty Mazurek 26 maja 2020

Marta Mazurek – Radna Miasta Poznania, wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania, członkini Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Komisji Kultury i Nauki, przewodnicząca Zespołu ds. Polityki Równości i Różnorodności powołanego przez Prezydenta Miasta Poznania, główna specjalistka ds. polityki równości i różnorodności w Gabinecie Marszałka Województwa Wielkopolskiego, nominowana przez dwanaście osób do udziału w #hot16challenge2, podjęła to wyzwanie  i wykonała utwór, w którym rapuje o przemocy w rodzinie i ze względu na płeć. W teledysku Pani Marta Mazurek pokazuje tablice z namiarami kontaktowymi do ośrodków udzielających wsparcia w przypadkach przemocy w rodzinie:

618354866 – numer telefonu Punktu Interwencji Kryzysowej w Poznaniu  czynnego całą dobę, pod którym można uzyskać pomoc psychologiczną i prawną a także bezpieczne schronienie w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia z powodu doświadczania przemocy  domowej,

516183963 – całodobowy numer, pod który można wysłać SMS-a do Punktu Interwencji Kryzysowej w Poznaniu, w przypadku braku możliwości bezpiecznego wykonania połączenia telefonicznego, np. można poprosić o wezwanie funkcjonariuszy policji na interwencję, z uwagi na zagrożenie zdrowia lub życia,

612211112 – telefon Wielkopolskiej Infolinii Wsparcia, czynny codziennie od 8.00 do 20.00, pod którym można uzyskać informacje na temat miejsc i procedur pomocowych, skonsultować problem, uzyskać poradę, a także umówić się na sesję z psychologiem lub terapeutą z Punktu informacyjno-konsultacyjnego PCPS (obecnie za pośrednictwem komunikatorów).

Pani Marcie Mazurek gratulujemy doskonałego pomysłu i genialnego wykonu oraz dziękujemy za wszystkie cenne inicjatywy ukierunkowane na wspieranie osób krzywdzonych i dyskryminowanych, a wszystkich Państwa zapraszamy do obejrzenia teledysku.

Teledysk obejrzeć można TUTAJ Joł! Joł! Joł!

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej Pani Marty Mazurek: www.martamazurek.pl

Skontaktuj się ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy!
Telefon 61 22 11 112