Rozpoczyna się „Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem”

Rozpoczyna się „Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem” 19 lutego 2018

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W wielu miejscach w Wielkopolsce będzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Włączają się w nią sądy, prokuratury, policja, prawnicze samorządy zawodowe oraz liczne organizacje pozarządowe.

Ministerstwo Sprawiedliwości zwróciło się do tych instytucji o uruchomienie jak największej liczby punktów bezpłatnej pomocy prawnej. Fachowych porad udzielą m.in. prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, referendarze, asystenci sędziów, aplikanci, psycholodzy czy kuratorzy sądowi. Przedstawiana będzie też informacja o organizacjach, które w 2018 roku świadczą pomoc finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związany jest z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 r., która wskazała na konieczność stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz podejmowania działań na rzecz poprawy ich położenia.  Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby tych osób oraz przynieść im skuteczną pomoc. Wśród osób pokrzywdzonych przestępstwem znajdują sie osoby pokrzywdzone przestępstwami przemocy domowej.

żródło: MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI

Skontaktuj się ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy!
Telefon 61 22 11 112