Śrem: Kampania „Nie bądź obojętny”

Śrem: Kampania „Nie bądź obojętny” 1 sierpnia 2018

Rusza kampania „Nie bądź obojętny”, prowadzona przez instytucje zaangażowane w przeciwdziałanie przemocy w Gminie Śrem.

Pojawią billboardy, plakaty oraz ulotki informujące o Telefonie Zaufania 800 302 307 i miejscach, w których można uzyskać pomoc.

W ramach projektu w Szkołach Rodzenia organizowane są spotkania dla przyszłych rodziców pt. „Wyzwania Rodzicielstwa” dot. budowania więzi z dzieckiem i potrzeb emocjonalnych małego dziecka.

Na 2 i 3 października w Kinoteatrze „Słonko” zaplanowano Bulwar Sztuki, czyli spektakle o tematyce profilaktycznej dla uczniów, których celem jest ukazanie poprzez sztukę właściwych wzorców, wolnych od przemocy fizycznej i psychicznej.

Powyższe działania są realizowane w ramach projektu „Śrem dla rodziny – zintegrowane działania profilaktyczne w przeciwdziałaniu przemocy”, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz gminę Śrem.

W gminie Śrem realizowany jest Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie do 2020 r. poprzez profilaktykę, edukację i ochronę ofiar przemocy, prowadzenie grup wsparcia dla osób dotkniętych przemocą i udzielanie poradnictwa. W 2017 r. wszczęto 73 nowe procedury „Niebieskiej Karty”. Pomocą zostało objętych blisko 400 osób (w tym 138 dzieci) i odbyło się 415 spotkań Grup Roboczych.

Osoby, które doświadczają krzywdy, szczególnie dzieci i osoby starsze nie zawsze samodzielnie mogą szukać pomocy. Dlatego ważne jest to, żeby mieszkańcy Śremu wiedzieli, jak reagować i gdzie zgłaszać sytuacje przemocy w rodzinie.

Żródło: MIEJSKI PORTAL INFORMACYJNY