Superwizja Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku

Superwizja Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku 27 września 2017

W dniach 15 i 16 września 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku zorganizował specjalistyczne szkolenie pn. „Superwizja pracy nad przemocą domową w kontekście funkcjonowania zespołów interdyscyplinarnych”. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Pracownię Badań Społecznych Psychoedukacji i Wspierania Rozwoju dla członków Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. Szkolenie miało na celu uzyskanie lepszej skuteczności działań pomocowych przez członków Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego i grup roboczych. Szczególną uwagę poświęcono specyfice rozmów z osobami doświadczającymi przemocy domowej, diagnozowaniu problemów,  pracyrodziną,  opracowaniem planu pomocy oraz ewaluacją. Szkolenie objęło również kwestie komunikacji w zespole oraz efektywnej współpraccy pomiędzy członkami zespołu interdyscyplinarnego i grup roboczych.

Wiecej informacji i zdjęć ze szkolenia TUTAJ

Informacja za OPS ZBĄSZYNEK