19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży 3 listopada 2017

19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” to kampania prowadzona we wszystkich krajach świata. Koordynowana jest przez organizacje zajmującymi się prawami dzieci i kobiet. Kampania trwa w czasie pierwszych 19 dni listopada. W 2017 roku hasłem przewodnim jest „TAK –  dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”.

Głównym celem kampanii jest budowania świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży. Świata lepszego, bezpiecznego, gwarantującego wszystkim odpowiednie warunki dorastania i rozwoju. Znakiem szczególnym kampanii jest pomarańczowa wstążka, która jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej w stosunku do dzieci i młodzieży oraz zobowiązanie noszących ją osób, że nigdy nie będą stosować przemocy wobec dzieci.

Poniżej lista podmiotów w Wielkopolsce, ktore  biorą udział w akcji:

1. Ośrodek Kuratorski nr 3 w Poznaniu
  2. Powiatowe Centrum Pomocy Społecznej w Jarocinie