„Kocham. Szanuję”: Rusza druga edycja kampanii społecznej

„Kocham. Szanuję”: Rusza druga edycja kampanii społecznej 22 kwietnia 2018

Prawie milion kobiet rocznie doznaje w Polsce różnych form przemocy w Polsce. Co trzecia kobieta w Polsce przynajmniej raz w życiu doznała przemocy. Tylko 20 procent (oficjalnie zgłoszonych) sprawców przemocy zostaje skazana.

Pragnąc zwrócić uwagę społeczeństwa na problem przemocy wobec kobiet, Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji oraz wybitne polskie osobowości zjednoczyły siły w kampanii społecznej „Kocham. Szanuję” stanowiącej kolejną odsłonę akcji „Kocham. Nie biję”, żeby:

– uświadomić osobom doznającym przemocy, że można i że warto szukać dla siebie ratunku

– skłonić osoby będące świadkami przemocy do tego, by reagowały i stawały w obronie osób jej doznających.

– Jako Krajowe Centrum Kompetencji przez wiele lat budowaliśmy kampanie nastawione na ochronę dzieci, takie jak „Kocham. Nie biję”. Przez te wszystkie lata wiele organizacji kobiecych zwracało uwagę na brak i jednoczesną potrzebę dużych kampanii społecznych w obszarze ochrony kobiet doznających przemocy. Wychodząc właśnie naprzeciw tym potrzebom zorganizowaliśmy kampanię „Kocham. Szanuję” – mówi Konrad Wojterkowski, fundator Krajowego Centrum Kompetencji i organizator akcji. – Zależy nam na wzmocnieniu bitych kobiet, chcemy sprawić, by przestały się bać. Bo to właśnie strach jest najtrudniejszą do pokonania przeszkodą, dla tych, którzy chcą wyjść z zaklętego kręgu przemocy.

Kampanię wsparły osoby znane z małego i dużego ekranu, które wystąpiły w spotach i pozowały do portretów promujących inicjatywę Fundacji Krajowe Centrum Kompetencji. W pierwszej edycji kampanii, która odbyła się na przełomie listopada i grudnia 2017 udział wzięły: Dorota Gardias, Edyta Herbuś, Agnieszka Kaczorowska, Anna Kalczyńska, Ania Karwan, Iza Kuna, Karolina Malinowska, Maja Ostaszewska, Karolina Pilarczyk, Joanna Racewicz, Danuta Stenka, Grażyna Wolszczak. W drugą edycję kampanii, która trwać będzie od 23 kwietnia do 15 maja 2018 zaangażowali się: Krzysztof Hołowczyc, Tomasz „Tomson” Lach, Szymon Majewski, Aleksander „Baron” Milwiw-Baron, Czesław Mozil, Remigiusz Mróz, Andrzej Saramonowicz, Rafał Sonik,  Bartosz „Śniady” Śniadecki, Tomasz „Torresiwo” Torres, Rafał Wicijowski, Janusz Leon Wiśniewski, Wojtek „Lajan” Witczak.

Na portalu przemoc.edu.pl w czasie trwania drugiej edycji kampanii zamieszczać będziemy rozmowy z jej Ambasadorami.

Dodatkowe informacje dotyczących kampanii „Kocham. Szanuję”: Małgorzata Gołota +48 512 135 385, media@kochamszanuje.pl oraz Infolinia Krajowego Centrum Kompetencji: 801 109 801.

Spot kampanii można obejrzeć tutaj

Źródło informacji i materiałów: kochamszanuje,pl