Nowy Tomyśl: Pomoc mediatora

Nowy Tomyśl: Pomoc mediatora 14 maja 2018

Kim jest mediator?

Mediator jest profesjonalnym moderatorem sporów – czyli innymi słowami, jest pomocnikiem w godzeniu skłóconych rodzin, pomaga prowadzić rozmowy dłużników z wierzycielami, pomaga rodzicom po rozstaniu rozmawiać o ważnych, wciąż łączących ich kwestiach.

W czym może pomóc mediator?

Zakres jest praktycznie nieograniczony, ale spróbuję Państwu przybliżyć nieco możliwe tematy:

– spory rodzinne – gdy komunikacja w domu jest już trudna, rozmowy 03sprowadzają się do kłótni, ciężko znaleźć jakąkolwiek nić porozumienia – warto udać się do mediatora, który wysłucha, spróbuje wskazać możliwe rozwiązania, a co najważniejsze – nigdy nikogo do niczego nie zmusi – Ty zawsze Państwo będziecie podejmować wszystkie decyzje.

– kontakty rodziców z dziećmi – czasem po rozwodzie pojawiają się problemy w ustaleniu kontaktów z dziećmi, który rodzic ma które dni spędzać z dzieckiem – warto udać się do mediatora, który pomoże to uregulować, wskaże podstawy prawne i wyjaśni gdzie trzeba złożyć odpowiednie dokumenty, celem zatwierdzenia ich przez sąd.

– obowiązek alimentacyjny – jedna z najczęstszych materii spornych, którą warto uregulować przy pomocy mediatora, jest to szybsze, aniżeli za pośrednictwem sądu, a także daje większą swobodę przy podejmowaniu decyzji; nie wiąże się to też z żadną zbędną biurokracją – liczba niezbędnych dokumentów jest ograniczona do minimum.

– spory dłużników z wierzycielami – sytuacje, kiedy kredyty się namnożyły, a spłata wydaje się problematyczna – warto udać się do mediatora, który wesprze wiedzą na temat konsolidacji długów, stworzy dla Was pisma do wierzycieli, umówi z nimi spotkanie, pomoże wszystkim zainteresowanym w rozmowach i w wyjściu z trudnej sytuacji.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy mediatora w ramach projektu „..”

Pomoc ta jest dla Państwa darmowa, jest na dostępna na miejscu, w Nowym Tomyślu, gdzie możecie uzyskać bezpłatnie wszelką pomoc i wsparcie przy polubownym rozwiązaniu Państwa sporów i problemów

Więcej informacji znajduje się TUTAJ14

Za: PCPR NOWY TOMYŚL

Skontaktuj się ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy!
Telefon 61 22 11 112