Webinarium 2 grudnia 2020: Przemoc w rodzinie i ze względu na płeć. Wyzwania 2020

Webinarium 2 grudnia 2020: Przemoc w rodzinie i ze względu na płeć. Wyzwania 2020 29 listopada 2020

Rok 2020 zapamiętamy jako rok wyjątkowy, angażujący wszystkich w walkę z koronawirusem. Rok ten, który zamknął nas w domach i trzymał w dystansie społecznym, przyniósł jednocześnie wiele wyzwań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, którym zajmujemy się profesjonalnie. Usłyszeliśmy o Konwencji Antyprzemocowej zwanej Konwencją Stambulską, a konkretnie o tym, że być może nie jest nam w ogóle potrzebna. Pojawiło się nowe rozwiązanie pozwalające na szybkie usuwanie osób stosujących przemoc z mieszkania zajmowanego z osobami, które krzywdzą. Stanęliśmy przed perspektywą wspierania na odległość klientów uczestniczących w procedurze „Niebieskie Karty”. I wreszcie usłyszeliśmy, że nowy Krajowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przygotowywany jest jedynie na kolejny rok. To z całą pewnością wyzwania, którym przyjrzymy się podczas spotkania z ekspertką.

W ramach Wielkopolskiej Akcji 16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na płeć „Make love not przemoc” zapraszamy na webinar z Mają Kuźmicz pt. Przemoc w rodzinie i ze względu na płeć. Wyzwania 2020.

2 grudnia (środa) o godz. 13:00

Maja Kuźmicz – psycholożka pracująca w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (IPZ PTP). Superwizorka z zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.  Rozmowę będzie tłumaczyła na Polski Język Migowy pani Eunika Lech.

Link do wydarzenia (nie ma potrzeby wcześniej rejestracji): https://fb.me/e/ZJjmdyDX

Zapraszamy zwłaszcza specjalistów pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w szczególności wielkopolskich realizatorów procedury „Niebieskie Karty”  oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką przeciwdziałania przemocy.

Rozmowę będzie tłumaczyła na Polski Język Migowy pani Eunika Lech.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Finansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, realizowane we współpracy Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu.

Skontaktuj się ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy!
Telefon 61 22 11 112