„Wszystkie kolory świata” – lektura obowiązkowa!

„Wszystkie kolory świata” – lektura obowiązkowa! 5 lutego 2021

Od 4 lutego 2021 w trzech księgarniach można kupić książkę – cegiełkę „Wszystkie kolory świata”. Jest to zbiór 20 historii na rzecz empatii, równości i otwartości, przeznaczony dla dzieci w wieku 9-12 lat, wydany przez Wydawnictwo Agora. Dochód z książki przeznaczony jest na realne wsparcie 116 111 telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Żaba-indywidualistka, która nie umie być jak inne zielone żaby. Biała wiewiórka, która marzy, by być jak rude koleżanki. Dziadek, który wyszedł z szafy. Szkolna drużyna piłkarska, która na znak solidarności z wyszydzanym kolegą postanawia wesprzeć go w zaskakujący sposób. Każda z tych opowieści odwołując się do empatii, przynosi nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat. Bo, choć często bardzo się różnimy, łączy nas bardzo wiele. I każdy z nas ma prawo do bycia sobą, bezpieczeństwa i szacunku.

W napisanie książki zaangażowało się 43 znakomitych artystów – autorek i autorów, ilustratorek i ilustratorów, całkowicie charytatywnie:  Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Daniel de Latour, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek.

Książkę można kupić w tych księgarniach:

KULTURALNY SKLEP

PUBLIO